اخبارسیاسی

محموله ۱۰۰ تنی کمک عراقی ها به سیلزدگان خوزستان ارسال شد

نخستین محموله کمک های مردمی عراق به سیلزدگان در ایران روز چهارشنبه در قالب 100 تن مواد غذایی از بصره عازم مناطق سیلزده شد.

به گزارش پایگاه خبری نخیلات ، امروز (چهارشنبه) یک محموله به حجم ۱۰۰ تن انواع مواد غذایی اهدایی مردم استان های جنوب عراق به همت دفتر سازمان بسیج مردمی عراق (الحشد الشعبی) استان بصره و هماهنگی سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در این شهر به مناطق سیلزده خوزستان اعزام شد.
سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در بصره گفت: گروه های مختلف مردمی در چند روز گذشته ضمن مراجعه به سرکنسولگری مراتب آمادگی و اشتیاق خود را برای ارسال هدایا و کمک های خود به برادران ایرانی آسیب دیده در جریان سیلاب های اخیر اعلام کرده اند.
‘احمد سیاهپوش’ افزود: هماهنگی و برنامه ریزی لازم انجام شده تا گروه های مختلف عراقی که قصد اظهار همدردی از طریق ارسال هدایا و کمک به سیلزدگان دارند با سهولت بیشتری بتوانند در این امر مشارکت کنند.
وی با اشاره به وجود کمک های نقدی گفت: این کمک ها از طریق سرکنسولگری و یا به طور مستقیم توسط خود آنان به حساب های هلال احمر جمهوری اسلامی واریز می شود.
سرکنسول ایران در بصره همچنین از اعزام حدود ۵۰ تریلی حامل انواع هدایا و کمک های مردم جنوب عراق به سیلزدگان ایرانی در یکی دو روز آینده خبر داد.
گزارش نخیلات حاکی است گروه های مختلف مردمی و نهادهای مدنی در عراق در روزهای گذشته با مراجعه به سفارت جمهوری اسلامی ایران در بغداد و سرکنسولگری های کشورمان در شهرهای اربیل، سلیمانیه، نجف و کربلا ضمن اعلام همدردی آمادگی خود را برای کمک به سیلزدگان ابراز داشته که هماهنگی لازم برای تسهیل ارسال این کمک ها درحال انجام است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا