اجتماعیاخبار

هشدار علوم پزشکی اهواز؛ زنگ خطر کرونا در خوزستان دوباره به صدا درآمد

فرهاد ابول‌نژادیان سرپرست دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز از کاهش رعایت پروتکل‌های بهداشتی بین مراجعین برخی صنوف در خوزستان در یک هفته گذشته و هشدار خطر اوج گیری مجدد ابتلا به کرونا در خوزستان خبر داد.

به گزارش نخیلات به نقل از ایسنا دکتر فرهاد ابول‌نژادیان دیروز شنبه (۴ مردادماه) در جمع خبرنگاران اظهار کرد: با مقایسه درصد رعایت پروتکل‌های بهداشتی در هفته گذشته با یک ماه قبل، مشخص شد که مردم خوزستان در آرامستان‌ها، ادارات و سازمان‌ها، رستوران‌ها و بانک‌ها بیشترین اهتمام را به رعایت پروتکل‌های بهداشتی داشته‌اند که همین امر در کنار مجاهدت‌های کادر بهداشت و درمان، موجب کاهش میزان بستری در روزهای اخیر شده است.

به گزارش ایسنا، وی افزود: اما در یک هفته گذشته میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی بین مراجعین به مطب‌ها، پاساژها، نانوایی‌ها، داروخانه‌ها و پایانه‌های مسافربری به طور محسوسی کاهش یافته است و زنگ خطری را در خوزستان به صدا در آورده است.

ابول‌نژادیان گفت: از هم‌استانی‌ها درخواست می‌کنیم همچون گذشته، هنگام خروج از منزل، پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند و از هر گونه حضور در تجمعات بپرهیزند. بهترین و موثرترین راه پیشگیری از ابتلا به کرونا، استفاده از ماسک و رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا