اخباراقتصادی

راه اندازی چهار خانه حمایت از کارآفرینی در اندیمشک

حسینی رئیس اداره تعاون ، کار و رفاه اجتماعی اندیمشک گفت:در راستای حمایت از کارگران به عنوان قهرمانان جبهه اقتصادی ، چهار خانه حمایت از کار آفرینی و اشتغال در این شهرستان راه اندازی شد.

This post is also available in: Arabic

سید ناصر حسینی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود:تاکنون چهار خانه فرهنگ کار و تلاش در شهرستان اندیمشک توسط سد کرخه ، سد دز ، صنایع فولاد و تراورس بتونی راه اندازی شده است.

وی افزود:هدف مهم این خانه های کار و فرهنگ حمایت از فرهنگ کار و تلاش و توانمند سازی نیروی کار است.

حسینی افزود:ترویج استفاده از تولیدات داخلی و حمایت از آن ، ترویج فرهنگ کار و کارآفرینی و ایجاد و تقویت نشاط اجتماعی از دیگر اهداف اساسی این خانه های فرهنگ کار و تلاش است.

وی یکی از آسیب‌های حوزه کار و اشتغال را بی‌توجهی به فرهنگ کار در جامعه دانست و گفت:از راهکارهای مهم ارتقاء بهره وری نیروی کار، توسعه فرهنگ کار در ابعاد متنوع آن است و خانه های فرهنگ کار و تلاش مراکزی هستند که به منظور رصد مولفه های فرهنگ کار و ترویج برنامه های مربوط به آن فعالیت خواهند کرد.

حسینی گفت:«خانه های فرهنگ کارو تلاش» زمینه را فراهم می کنند که با استفاده از دو نهاد خانواده و آموزش، ابعاد مختلف فرهنگ کار را به جامعه بشناسانند و درجهت ارتقاء آن فعالیت نمایند.

وی تقویت روحیه تعاون و کار را مهم دانست و گفت:تقویت زمینه های ابتکار و خلاقیت نیروی کار و شناسایی کارگران و کارفرمایان نمونه و خلاق ، ارتقای روحیه همکاری و کارتیمی ،تقویت و توسعه مشارکت در فضای کار وتلاش، تقویت فرهنگ دینی در راستای بهبود انجام کار، ترویج سبک زندگی اسلامی ایرانی، تقویت وجدان کاری در فرهنگ جامعه از طریق تعلیم و تربیت نیروی، بهبود رفتار و روابط انسانی در محیط کار ( اخلاق کاری)و شناسایی قابلیت های فرهنگی و هنری جامعه کار و تلاش و جهت بخشی و تقویت آن از دیگر اهداف این خانه های فرهنگ است.

وی خاطرنشان کرد: برای فعال شدن این خانه های کار در سطح شرکت های بزرگ شهرستان برنامه ریزی شده است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا