اخبارسیاسی

نامه انصارالله یمن به جنبش حماس

خبرگزاری رسمی یمن گزارش داد که دفتر سیاسی جنبش انصارالله یمن نامه‌ای برای تحویل به رئیس جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) به کاردار این جنبش در یمن تحویل داده است.

به گزارش نخیلات به نقل از خبرگزاری رسمی یمن «سبأ»، شامگاه دیروز (دوشنبه)، گزارش داد که «فضل‌الله ابوطالب» و «عبدالله هاشم السیانی» اعضای دفتر سیاسی انصار الله یمن امروز با «معاذ ابو شماله» کاردار جنبش مقاومت اسلامی فلسطین، «عبدالله هادی» مسئول روابط سیاسی و «عمر السباخی» مدیر دفتر جنش حماس در صنعاء دیدار کرده‌اند.

طبق این گزارش، ابوطالب و السیانی به کاردار دفتر حماس نامه‌‌ای برای تحویل به «اسماعیل هنیه» رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین داده‌اند.

دو عضو شورای سیاسی انصارالله با اشاره به جایگاه آرمان فلسطین در میان مردم یمن به عنوان نخستین آرمان و قطب‌نمای امت اسلامی، تأکید کردند که تجاوز و محاصره مردم یمن به علت موضع آنها در قبال فلسطین، مخالفت با هژمونی آمریکا و رژیم صهیونیستی و همچنین تأیید جنبش‌های مقاومت اسلامی در فلسطین، لبنان و دیگر کشورها بوده است.

در مقابل، ابوشماله با بیان اینکه جنبش حماس قدردان همدردی‌ها و توجه ملت یمن و «عبدالملک بدرالدین الحوثی» رهبر دواندیش این کشور در ارتباط با مسئله فلسطین، تأکید کرد با نظر به ارزش‌ها، دوراندیشی و ایمان مردم یمن، ملت این کشور در آزادسازی خاک فلسطین نقش عظیمی خواهند داشت.

وی همچنین در ادامه با اشاره به رژیم‌‌های عربی که به دنبال عادی‌سازی روابط با دشمن اسرائیلی هستند، تأکید کرد تا زمانی که مردم دغدغه فلسطین را دارند، این رژیم‌ها بر آرمان فلسطین اثری نخواهند داشت.

کاردار جنبش مقاومت اسلامی فلسطین در پایان تأکید کرد: «این رژیم‌های دست‌نشانده هر چند به دشمن اسرائیلی خدمت کنند، باز هم از طرح‌ها و توطئه‌های این دشمن به دور نخواهند بود».

در همین ارتباط، خبرگزاری رسمی امارات،‌ پیشتر، اعلام کرده بود که چند شرکت اماراتی با شرکت‌هایی اسرائیلی در زمینه مبارزه با کرونا قرارداد امضا کرده‌اند. «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی نیز ضمن تأیید این خبر گفته بود که این رژیم با امارات متحده عربی برای مبارزه با ویروس کرونا همکاری می‌کند

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا