اجتماعیاخبار

دزفول از وضعیت قرمز کرونا خارج شد

رئیس دانشگاه علوم پزشکی دزفول از خروج این شهرستان از وضعیت قرمز کرونا خبر داد و گفت: ظرفیت‌ تخت‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستان بزرگ دزفول همچنان تکمیل است.

یوسف پریدار رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهرستان دزفول، ظهر امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در دزفول اظهار کرد: بر اساس تعاریف، روزانه پذیرش کمتر از سه نفر به ازای هر صدهزار نفر جمعیت وضعیت منطقه را سفید اعلام می‌کند که براساس این ارقام وضعیت کرونا در دزفول نیز سفید بیان شده است.

وی ضمن بیان آنکه باید توجه داشت که رنگ‌بندی‌ها مسائل را بطور کامل تعریف نمی‌کنند، افزود: ۲۸ تخت در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان بزرگ دزفول مهیا شده بود که همچنان ظرفیت تمام تخت‌ها تکمیل است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی شهرستان دزفول گفت: براساس چند شاخص همچنان وضعیت دزفول ایمن نیست، به‌عنوان مثال چگالی تست که نسبت تعداد تست‌های مثبت به ۱۰۰ تست انجام شده است در دزفول بین ۲۵ تا ۳۰ درصد اعلام‌شده در صورتی که این رقم باید به زیر ۱۵ درصد برسد.

وی ادامه داد: با احتساب بیماران بخش مراقبت‌های ویژه در حال حاضر ۹۰ بیمار در بخش‌های مختلف بیماران کرونایی بیمارستان بزرگ دزفول بستری هستند.

یوسف پریدار بیان کرد: شهرستان‌هایی همچون قم در یک بازه زمانی دچار پیک سنگین کرونا بودند که با رعایت پروتکل‌های پیک را پشت سر گذاشتند اما باید توجه نمود که مجدداً وضعیت دچار قرمز شده‌اند.

وی تصریح کرد: طبق نکات گفته شده باید پذیرفت که فقط رنگ‌بندی مبنایی برای آسودگی خاطر نیست و سایر متغیرها بیانگرهشدار هستند که اگر پروتکل‌های بهداشتی رعایت نشوند مجدداً وارد وضعیت قرمز خواهیم شد.

پریدار عنوان کرد: وضعیت شهرستان‌های شوش و گتوند نیز مشابه با وضعیت دزفول است که آمارها به نسبت هم کاهش یافته‌اند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا