اجتماعیاخبار

دلجویی از خانواده دختربچه اهوازی سقوط کرده در جوی فاضلاب روباز

به دنبال حادثه دلخراش سقوط یک دختر بچه اهوازی در جوی فاضلاب روباز ، نماینده ولی‌فقیه در خوزستان و فرمانده سپاه استان برای دلجویی از خانواده کودک و پیگیری مسئله در منزل آنها در کوی سیاحی حاضر شدند.

به گزارش نخیلات به نقل از خبرگزاری فارس، یک دختر بچه اهوازی هفته گذشته بر اثر سقوط در فاضلاب روباز کوی سیاحی اهواز، جان خود را از دست داد.

این حادثه تاسف‌بار به علت فقدان شبکه فاضلاب در بسیاری از مناطق، پیش از این نیز چند بار تکرار شده است.

به دنبال این حادثه دلخراش، نماینده ولی‌فقیه در خوزستان و فرمانده سپاه خوزستان برای دلجویی از خانواده کودک و پیگیری مسئله به منزل آنها در کوی سیاحی رفتند.

بنا بر این گزارش، مهران احمدی بلوطکی سرپرست مرکز بهداشت غرب اهواز در خصوص این اتفاق گفت: منطقه کوی سیاحی از جمله مناطقی است که شبکه فاضلاب شهری ندارد و ما بارها در مورد معضلات فاضلاب کوی سیاحی با استانداری، دادگستری، آبفا و… مکاتبه کردیم.

وی افزود: غرق شدگی کودکان در فاضلاب مربوط به الان نیست و در سالهای گذشته موارد غرق‌شدگی در فاضلاب برخی مناطق اهواز رخ داده است که شرکت آب و فضلاب باید هر چه سریعتر به این معضلات پایان دهد.

سرپرست مرکز بهداشت غرب اهواز گفت: یک سال گذشته شرکت آب و فاضلاب از محل اعتبارات نفت قراردادی برای اصلاح شبکه فاضلاب بسته‌ است که اکنون پیمانکار در حال فعالیت است اما کار به کندی پیش می‌رود و تاکنون فقط ۲۰ درصد پیشرفت داشته است.

احمدی بلوطکی در رابطه با علت غرق این کودک در فاضلاب، بیان کرد: نبود شبکه فاضلاب در منطقه کوی سیاحی سبب شده است آب‌های سطحی در انتهای این منطقه در محلی که شکل کانال است جمع‌ شوند و اغلب کودکان در کنار این فاضلاب بازی می‌کنند.

وی با بیان اینکه اهالی منطقه از آب کانال برای خنک کردم گاومیش‌های خود استفاده می‌کنند و دام‌های آن‌ها از فاضلاب نیز استفاده می‌کنند، عنوان کرد: وجود فاضلاب در منطقه سلامتی دام و اهالی را تهدید می‌کند، ما به عنوان متولی امر بهداشت تذکرات لازم را خواهیم داد اما رفع این معضل خارج از حوزه اختیارات ما است.

احمدی بلوطکی گفت: اکنون در پیک بیماری التور هستیم و ادامه این روند خطر بیماری‌های پوستی و وبا را تشدید می‌کند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا