اجتماعیاخبار

۲هزار میز و نیمکت مدارس ناحیه یک اهواز بازسازی شد

مدیرآموزش و پرورش ناحیه یک اهوازگفت : ۲ هزار میز و نیمکت مدرسه با همکاری سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز خوزستان تعمیر و بازسازی شدند.

This post is also available in: Arabic

صادق نیسی گمراوی چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: از بین چهار ناحیه آموزشی اهواز ناحیه یک موفق شد با همکاری سازمان نوسازی به توجه به فرا رسیدن فصل بازگشایی مدارس این تعداد میز و نیکمت را تعمیر کند مدیرآموزش و پرورش ناحیه یک اهواز با اشاره به اینکه این ناحیه از جمله نواحی آموزشی پرتراکم است ادامه داد: این اقدام در کاهش هزینه های آموزش و پرورش بسیار موثر است و از هدر رفت سرمایه در این ارگان جلوگیری می کند.

وی گفت: ۳۰ کولر نیز برای مدارس این ناحیه در دست تامین است که به زودی توزیع خواهد شد.

گمراوی با اشاره به اینکه سرانه بهداشتی و خرید الکل و مواد ضدعفونی کننده را دریافت کرده اند ادامه داد: وزارت آموزش و پرورش و بهداشت هر گونه دستورالعملی در خصوص بازگشایی مدارس اعلام کند انجام خواهیم داد و آمادگی لازم را برای رعایت کردن تمامی پروتکل های بهداشتی بیماری کرونا برای آغاز به کار مدارس را داریم.

وی گفت: برای ضدعفونی و پاکسازی مدارس برای سال تحصیلی جدید با توجه به بیماری کرونا از شهرداری کمک گرفته شده تا در ضدعفونی کردن مدارس همکاری کنند.

مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک اهواز با بیان اینکه این ناحیه از جمله مناطق پر تراکم دانش آموزی است بیان کرد: برای کاهش تراکم در مدارس پر جمعیت این ناحیه برخی مدارس را ۲ نوبته کردیم تا دانش آموزان با جمعیت کمتری در کلاس حاضر شوند.

گمراوی افزود: هشت مدرسه در این ناحیه در دست ساخت است که ۲ مدرسه تا مهر ماه افتتاح خواهند شد.

شهرستان اهواز دارای چهار ناحیه آموزشی است که جمعیت دانش آموزی ناحیه یک اهواز ۸۰ هزار نفر است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا