اخباراجتماعی

اهواز| مناطق سیل‌زده برای بازسازی خارج از روال معمول قیر دریافت می‌کنند

معاون عمرانی استانداری خوزستان با بیان این‌که در تأمین قیر مشکل وجود دارد گفت: به مناطق سیل‌زده خارج از روال معمول قیر تعلق گیرد تا بتوانیم پروژه‌ها را به نتیجه برسانیم.

فاضل عبیات در جلسه قرارگاه بازسازی و نوسازی مناطق سیل‌زده اظهار داشت: فاصله بین معرفی به بانک و مراجعه برای عقد قرارداد در بحث مسکن زیاد است که برای برطرف کردن آن نیاز به اطلاع‌رسانی دارد.

وی با بیان این‌که ایمن‌سازی روستاها مسئله جدی استان است افزود: در این زمینه بنیاد مسکن با مشارکت دانشگاه شهید چمران اهواز مطالعاتی انجام داد که در آن اقداماتی همچون افزایش رقم تمام‌ شده کف منازل و احداث بعضی سیل‌بندها به دور روستا جهت ایمن‌سازی انجام شد.

معاون عمرانی استانداری خوزستان با بیان این‌که تخلیه آب از اراضی سبب کشت تابستانه کم‌نظیر شد ادامه داد: بیش از ۲۳ هزار و ۴۰۰ مورد پرونده ارزیابی داشتیم که تاکنون نیمی از این پرونده‌ها پرداخت‌ شده است.خانوارهای سیل‌زده کالپوش پرداخت‌شد

عبیات با اشاره به این‌که در بخش راه‌ها و زیرساخت‌های استان دغدغه جدی وجود دارد گفت: در برخی نقاط تردد به‌سختی انجام می‌شود، درمجموع ۲ هزار کیلومتر از راه‌های استان تحت تأثیر سیل قرار گرفتند که میزان خسارت آن ۸۵۰ میلیارد تومان برآورد شد.

وی با بیان این‌که در تأمین قیر مشکل وجود دارد خاطرنشان کرد: به مناطق سیل‌زده خارج از روال معمول قیر تعلق گیرد تا بتوانیم پروژه‌ها را به نتیجه برسانیم.

انتهای پیام/ح

منبع: خبرگزاری تسنیم

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا