اخبارسیاسی

فتح: سفیر فلسطین امارات را ترک کرده و هرگز به آنجا باز نمی‌گردد

دبیرکل کمیته مرکزی جنبش فتح فلسطین اعلام کرد، سفیر تشکیلات خودگردان در امارات، این کشور را ترک کرده است.

«جبریل الرجوب» دبیرکل کمیته مرکزی جنبش فتح فلسطین اعلام کرد، «عصام مصالحه» سفیر تشکیلات خودگردان در امارات این کشور را ترک کرده است و هرگز به ابوظبی بازنخواهد گشت.

بر اساس گزارش «القدس العربی»، پنجشنبه هفته گذشته و در پی اعلام خبر توافق میان امارات و رژیم صهیونیستی برای عادی‌سازی کامل روابط، رام‌الله سفیر خود را از ابوظبی فراخواند.

الرجوب در ادامه اعلام کرد، «محمد دحلان» عضو جدا شده جنبش فتح بخشی از توافق عادی‌سازی روابط میان رژیم صهیونیستی و امارات است؛ اما این مقام جنبش فتح توضیح بیشتری در این خصوص نداد.

آمریکا پنجشنبه گذشته (۲۳ مرداد) از توافق امارات و رژیم صهیونیستی برای عادی‌سازی کامل روابط خبر داد و این موضوع با واکنش گسترده فلسطینی‌ها و غیرفلسطینی‌ها روبه‌رو شد.

نبیل ابوردینه سخنگوی تشکیلات خودگردان در گفت‌وگویی با اسپوتنیک و در پاسخ به این سوال که تشکیلات خودگردان چه اقداماتی در این خصوص انجام خواهد داد، گفت: طرف فلسطینی مشروعیت و قدرت رد هر اقدامی را دارد، به «معامله قرن» نه گفتیم و پس از این اعلام مخالفت فلسطینی از هم پاشید؛ همانگونه که این مخالفت برای بسیاری از اقداماتی که با چشم‌اندازهای ملت فلسطین هماهنگ نبود، رخ داد.

وی افزود، رام‌الله خواستار جلسه عادی فوری شده زیرا این اقدام تصمیم‌های اتحادیه عرب را نقض کرده است، زیرا اتحادیه عرب می‌گوید عقب‌نشینی قبل از عادی‌سازی روابط باید رخ دهد.

ابوردینه گفت، تشکیلات خودگردان با جامعه بین‌الملل چه در سازمان ملل و چه شورای امنیت نیز راه‌های قانونی در این زمینه را پیش خواهد گرفت.

منبع: فارس

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا