اخبارسیاسی

سرلشکر باقری: امارات در ارتباط خود با رژیم صهیونیستی تجدیدنظر کند

رییس ستادکل نیروهای مسلح با تاکید بر اینکه امارات در ارتباط خود با رژیم صهیونیستی تجدیدنظر کند، گفت: چنانچه امنیت ملی جمهوری اسلامی دچار خدشه هرچند اندک شود ما آن را از چشم امارات متحده عربی می‌بینیم و تحمل نخواهیم کرد.

This post is also available in: Arabic

به گزارش نخیلات از پایگاه اطلاع‌رسانی سپاه، سرلشکر پاسدار محمد باقری روز یکشنبه در نشست «هم‌اندیشی و هماهنگی فرماندهان نیروهای مسلح و مدیران رسانه ملی» که در محل ستادکل نیروهای مسلح برگزار شد، با اشاره به آخرین تحولات منطقه اظهار داشت: متاسفانه در این ایام با مصیبت بزرگ ایجاد ارتباط میان رژیم امارات متحده عربی و رژیم کودک‌کش صهیونیستی مواجه شدیم که فوق‌العاده جای تاسف و تاثر دارد.

رییس ستاد کل نیروهای مسلح افزود: امروز در شرایطی که همه آزادگان جهان از ایجاد ارتباط و دوستی با رژیم صهیونیستی ابراز تنفر و دوری می‌کنند، یکی از همسایگان جمهوری اسلامی با وقاحت تمام اعلام برقراری ارتباط با این رژیم کودک‌کش می‌کند که این جای تاسف دارد؛ چرا که رژیم صهیونیستی برای بقای خود دست و پا می‌زند و بدون توجه به موازین اسلامی و موازین دین یهود نسبت به هرگونه ظلم و ستم در جهان اسلام و حتی با مردم خود و همسایگانش از هیچ‌گونه اقدامی ابایی ندارد.

باقری بیان داشت: برای کشور امارات به‌عنوان یک کشور عربی و مسلمان چنین رابطه‌ای به‌هیچ‌وجه قابل پذیرش نیست که با رژیم متعرض به قبله اول مسلمین که مردم فلسطین را آواره و مورد کشتار و زندانی کردن قرار داده، ایجاد رابطه سیاسی و اقتصادی کرده و آن را به‌طور علنی اعلام کند.

وی عنوانت کرد: قطعا رویکرد ملت ایران به این کشور همسایه از اساس تغییر خواهد کرد و نیروهای مسلح جمهوری اسلامی نیز به این کشور با محاسبات دیگری نگاه خواهند کرد و چنانچه اتفاقی در منطقه خلیج‌فارس بیفتد و امنیت ملی جمهوری اسلامی ایران دچار خدشه هرچند اندک شود ما آن را از چشم کشور امارات متحده عربی می‌بینیم و تحمل نخواهیم کرد.

رییس ستادکل نیروهای مسلح تصریح کرد: توصیه می‌کنیم که تا دیر نشده است کشور امارات متحده عربی نسبت به این تصمیم تجدیدنظر کند و مسیری را ادامه ندهد که به ضرر امنیت منطقه و کشورش باشد که این قابل پذیرش نیست.

باقری در ادامه این نشست توجه به دفاع مقدس را یکی از مسائل فوق‌العاده مهم و حائز اهمیت خواند و افزود: دفاع مقدس مسئله کوچکی نیست و در تاریخ ایران اسلامی نقطه عطفی محسوب می‌شود؛ چراکه در طول دو قرن اخیر از تاریخ کشور همواره در جنگ‌ها با شکست و دادن سرزمین و عقب‌نشینی و حقارت مواجه بودیم.

وی عنوان کرد: اما در دوران دفاع مقدس که بعد از پیروزی انقلاب اسلامی بوجود آمده توانستیم با دست خالی در برابر رژیم بعثی که از حمایت ۳۰ کشور به انضمام دو ابرقدرت بلوک غرب و شرق برخوردار بود، به پیروزی برسیم و اجازه ندهیم حتی یک وجب از خاک کشور به تصرف دشمن در آید.

رییس ستادکل نیروهای مسلح خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی ایران توانست در دوران دفاع مقدس منطق اسلامی و انسانی را در مقابل چشمان جهانیان به اثبات برساند و مستضعفان جهان را امیدوار کند که با کمترین تجهیزات و با قدرت ایمان نیز می‌توان در برابر مستکبران به پیروز دست یابند.

باقری اضافه کرد: حقیقتا دفاع مقدس با آن ابعاد عالی گنجی است که همه ما باید برای استخراج این گنج عظیم تلاش کنیم و آن را به نسل امروز و نسل‌های بعدی نیز انتقال دهیم. ما باید به‌گونه‌ای عمل کنیم تا این واقعه عظیم که موجب سربلندی، افتخار، امید به آینده و حرکت جهادگونه است در جان انسان‌ها بویژه ملت ایران و مستضعفین جهان بنشیند.

وی گفت: صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران به‌عنوان مهم‌ترین رسانه اثرگذار ملی در کنار سایر ارگان‌های کشور تلاش می‌کند تا برای برگزاری مناسب چهلمین سالگرد گرامیداشت دفاع مقدس و نمایش این واقعه عظیم تاریخی کار ویژه‌ای انجام دهند.

رییس ستاد کل نیروهای مسلح با اشاره به اینکه امروز مسئله دفاع و امنیت برای همه کشورهای جهان مهم‌ترین موضوع ملی محسوب می‌شود، یادآور شد: اگر اقتصاد، سیاست، فرهنگ و سایر ارزش‌ها در جوامع محقق می‌شود؛ مقدمه و زمینه‌ساز آن وجود امنیت و دفاع مطمئن و پایدار از کشور و منافع و مردم است.

باقری تصریح کرد: امروز نیروهای مسلح افتخار دارند که این مسوولیت را برابر قانون اساسی و قوانین موضوعه کشور و اوامر فرمانده معظم کل قوا بر عهده دارند و در این رابطه نیز حداکثر تلاش را انجام می‌دهند.

وی با اشاره به اهمیت برگزاری نشست میان فرماندهان نیروهای مسلح و مدیران رسانه ملی گفت: امروز به دلیل حیطه‌بندی‌هایی که وجود دارد بسیاری از فعالیت‌های نیروهای مسلح از منظر مردم و جامعه دور است و طبیعی است که همکاری بین سازمان صدا و سیما و نیروهای مسلح سبب نمایش هوشمندانه فعالیت‌ها با رعایت اصول امنیتی و حفاظتی می‌تواند در این حوزه کمک کننده باشد و بسترساز ایجاد روحیه ملی، سربلندی ملی، هویت ملی و اسلامی در جامعه و تحقق امنیت و دفاع پایدار در کشور شود.

رییس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: عزیزان ما در صدا و سیما حقیقت نقش بی‌بدیلی در آگاه‌سازی ملی و عملیات رسانه کشور و همچنین مقابله با عملیات روانی و شناختی دشمن بر عهده دارند که ما قدردان زحمات رییس صدا و سیما معاونین ایشان و مدیران شبکه‌ها و یکایک عزیزان و همکارانمان در صدا و سیما هستیم.

باقری افزود: صداو سیما حقیقتاً جزو سازمان‌های موفق کشور هستند که همواره در حوزه دفاع مقدس و همکاری با بخش‌های دفاع و امنیت کشور و همچنین نمایش دستاوردهای صنایع دفاعی کشور کاری جهادی انجام می‌دهد که ما قدردان زحمات این عزیزان هستیم.

وی با اشاره به ضرورت اجرای جلسات فی‌مابین گفت: برگزاری این جلسات در هم افزایی و هماهنگی هر چه بیشتر و اجرای برنامه‌های تدوین شده موثر است؛ البته جلساتی بین بدنه دو سازمان به طور مکرر وجود دارد که این جلسات نیز توسعه و تداوم خواهد یافت.

رییس ستادکل نیروهای مسلح خاطرنشان کرد: نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران اعم از ارتش، سپاه، نیروی انتظامی، بسیج و وزارت دفاع همه یک ید واحد هستند و حضور فرماندهان عالی رتبه و جانشینان آنها در این جلسه نشان می دهد که ما همچون انگشتان یک دست در کنار یکدیگر هستیم و همچون یک مشت جلوه پیدا کرده و با اقتدار کار را پیش خواهیم برد؛ لذا امروز وحدت نیروهای مسلح به عنوان یک اصل اساسی باید مورد توجه قرار گیرد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا