اخبارسیاسی

امام‌جمعه خرمشهر:آمریکا در مقابل ایران شکست تاریخی متحمل شد

امام جمعه خرمشهر گفت:شکست اخیر آمریکا در شورای امنیت برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران، شکست سنگین و تاریخی بود و در تاریخ سازمان ملل و آمریکا ، چنین ذلت و خواری مشاهده نشده است.

به گزارش نخیلات به نقل از ایرنا حجت‌الاسلام محمدجواد عادل‌پور در آیین عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته در مسجد جامع خرمشهر بیان کرد: آمریکا خیلی تلاش کرد که از لغو تحریم تسلیحاتی ایران که قرار است در مهر آینده اتفاق افتد جلوگیری کند ولی تلاش آن به در بسته خورد و آنقدر وضعیت بد بود که حتی متحدان خود را نتوانست با خود همراه کند.

وی با بیان اینکه تمام سیاست‌های آمریکا علیه جمهوری اسلامی شکست خورده گفت: این شکست دیپلماسی آمریکا نتیجه هدایت حکیمانه رهبر معظم انقلاب، و مقاومت و اقتدار موشکی، نفوذ منطقی جمهوری اسلامی و صبر و شکیبایی مردم ایران اسلامی بوده است.

امام جمعه خرمشهر ادامه داد: جمهوری اسلامی امروز یک ابرقدرت است و کشوری که می‌تواند ابرقدرت جهان را با همه تلاش‌ها شکست دهد حتما قدرتمند است.

حجت‌الاسلام عادل‌پور همچنین بیان کرد: توافق ننگین امارات با رژیم صهیونیستی در عادی سازی روابط را محکوم می‌کنیم؛ این اقدام هیچ تاثیری در اراده امت اسلامی در از بین بردن رژیم جعلی صهیونیستی نخواهد گذاشت و این رژیم بدست امت اسلامی نابود خواهد شد.

وی با بیان اینکه واقعیت امر این است که اینها ۲۰ سال است که با هم ارتباط دارند ادامه داد: این اقدام قطعا به ضرر رژیم صهیونیستی و نوچههای آمریکا خواهد بود.

امام جمعه خرمشهر در ادامه با اشاره به گرانی کالاها گفت: گران شدن کالاها نه تنها روزانه بلکه در مواردی ساعتی است و مردم به ویژه قشر ضعیف و حتی متوسط را زیر فشار قرار داده و آنها توانایی خرید را ندارند که لازم است مسوولان در این رابطه چاره اندیشی کنند.

وی با بیان اینکه از راهکارهای کنترل گرانی، کوپنی شدن کالاهای اساسی است ادامه داد: خوشبختانه با فراوانی کالاها در بازار ما هیچ کمبود کالایی بازار نداریم اما گرانی کالاها توانایی خرید مردم را با مشکل روبه رو

کرده است.

حجت الاسلام عادل‌پور گفت:متاسفانه در شهرستان خرمشهر تعزیرات حکومتی در مقابله به گرانفروشی ضعیف عمل می‌کند این درحالی است که حضور قاضی تعزیرات سه روز در هفته بیشتر نیست و حضور وی پاسخگوی شکایات مردم نخواهد بود لذا مسوولان مربوطه در این خصوص نظارت را داشته باشند.

امام جمعه خرمشهر در ادامه بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی در هنگام شرکت در آیین‌های عزداری محرم و صفر تاکید کرد و افزود: حفظ سلامت خود و دیگران واجب شرعی و حق‌الناس است و همه ما باید تمامی پروتکل های بهداشتی را رعایت کنیم.

وی با بیان اینکه توصیه می‌شود مجالس عزاداری امام حسین(ع) در فضای مجازی برگزار شود، گفت: طبق دستورالعمل ستاد مبارزه با کرونا در خصوص برگزاری مجالس عزاداری، بر رعایت فاصله گذاری تاکید شده و باید هیات‌های مذهبی به دستورات این ستاد توجه کنند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا