اخبارسیاسی

امام جمعه آبادان:حادثه سینما رکس در تقویم ملی ثبت شود

حجت‌الاسلام علی ابراهیمی‌پور امام جمعه آبادان گفت: حادثه سینما رکس آبادان نیاز به درک درست و شناخت حقیقی دارد و باید در تقویم ملی ثبت شود.

This post is also available in: Arabic

به گزارش نخیلات به نقل از ایرنا حجت‌الاسلام علی ابراهیمی‌پور در خطبه دوم این هفته نماز جمعه آبادان بیان کرد: حادثه سینما رکس آبادان یکی از اثرگذارترین و مهمترین حوادث انقلاب اسلامی بود و نیاز است شورای عالی فرهنگی کشور این حادثه را در تقویم ملی بگنجاند.

وی افزود: دست پلید رژیم ستم شاهی در این حادثه به خون مردم بی‌گناه آغشته شد ولی برخی افراد با اطلاعات غلط سعی در بی‌گناهی رژیم ستم شاهی در این حادثه دارند.

خطیب جمعه آبادان گفت: دشمن سعی دارد در این حادثه مانند حوادث ۱۱ سپتامبر و بیروت، اسلام را هدف گیرد تا با ایجاد تفرقه به چهره اسلام خدشه وارد کند.

حجت‌الاسلام ابراهیمی‌پور در ادامه سخنانش با اشاره به برگزاری آیین‌های سوگواری سالار شهیدان امام حسین (ع) افزود: امسال به دلیل شیوع ویروس منحوس کرونا محدودیت‌هایی در برگزاری آیین‌های سوگواری به وجود آمده ولی با حفظ پروتکل‌های بهداشتی این آیین‌ها برگزار خواهد شد.

وی بیان کرد:برگزار کنندگان آیین‌های عزاداری امام حسین در آبادان،به طور کامل تابع تصمیمات ستاد ملی کرونا هستند و برنامه‌های سوگواری محرم را با حفظ پروتکل‌های بهداشتی مورد نظر این ستاد، انجام خواهند داد.

خطیب جمعه آبادان با تاکید بر استفاده بهینه از ظرفیت بی‌نظیر ماه محرم در راستای توسعه و گسترش فرهنگ دینی افزود:تبلیغات دینی در ماه محرم باید به گونه‌ای باشد که همه بتوانند از برکات آن بهره ببرند.

وی افزود: آیین‌های عزاداری محرم امسال با رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و اصول بهداشتی برگزار می‌شود تا خسارتی به مردم وارد نشود.

امام جمعه آبادان با اشاره به هفته امر به معروف و نهی از منکر گفت: باید با بهره‌گیری از ماه محرم و قیام امام حسین(ع)، امام حسین را در عمل و زبان اجرا کنیم.

وی گفت: امام حسین(ع) برای اجرای فریضه امر به معروف و نهی از منکر تمام دارایی و هستی و حتی عزیزترین افراد اطرافیان خود را نیز فدا کرد.

حجت‌الاسلام ابراهیمی‌پور با اشاره به روز جهانی مسجد نیز بیان کرد: مسجد از صدر اسلام تاکنون مرکز فعالیت‌های سیاسی، اجتماعی و محل برپایی نمازجماعت بوده است؛ باید از این ظرفیت مهم برای انسان‌سازی و پیشبرد اهداف اعتقادی دین اسلام استفاده شود.

وی ادامه داد: مسجد نماد وحدت و یکپارچگی مسلمانان، و به عنوان کانون تربیت، فکر و فرهنگ، و کانون اداره جامع است که باید از این ظرفیت به خوبی استفاده کرد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا