اخباراقتصادی

رییس مجلس شورای اسلامی از اسکله صیادی آبادان دیدن کرد

محمدباقر قالیباف رییس مجلس شورای اسلامی روز سه‌شنبه از روند ساخت و تکمیل پروژه اسکله صیادی ثامن‌الائمه بندر آبادان دیدن کرد.

به گزارش نخیلات به نقل از ایرنا، رییس شیلات آبادان در حاشیه بازدید رییس مجلس شورای اسلامی از این اسکله صیادی گفت:ساخت اسکله تخلیه و پارکینگ لنج و قایق‌ها به طول هزار و ۲۵۴ متر، حفاظت ساحل و دیوار ساحلی به طول ۶۶۰ متر، محوطه سازی و تأسیسات زیربنایی به وسعت ۴۰ هزار متر مربع به منظور ساماندهی شناورهای صیادی قایق و لنج از سال ۱۳۹۰ آغاز و به دلیل تامین نشدن اعتبار لازم تاکنون تکمیل نشده است.
موسی کاکایی اعتبار اولیه این طرح را ۱۳۰ میلیارد ریال اعلام کرد و افزود:این طرح هم اکنون ۲۷ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

وی افزود:اسکله فلزی به طول ۱۰۰متر و عرض ۱۰ متر به منظور پهلوگیری شناورهای صیادی و تخلیه ماهی و بارگیری ادوات صید و صیادی در حال تکمیل است که با افتتاح آن بخشی از مشکلات صیادان منطقه برطرف خواهد شد.
کاکایی اظهار امیدواری کرد: با تکمیل پروژه احداث بندرصیادی آبادان شاهد رونق هرچه بیشتر صید و صیادی در این منطقه ساحلی خلیج فارس در استان خوزستان باشیم.
اکنون ۲۱۰ شناور شامل ۱۴۸ فروند لنج و ۶۲ قایق در بخش صید وصیادی شهر آبادان فعالیت دارند.

در این دیدار استاندار خوزستان و نماینده ولی فقیه در استان خوزستان و جمعی از مسوولان محلی قالیباف را همراهی کردند.

تعدادی از صیادان آبادانی در جریان بازدید رییس مجلس شورای اسلامی از اسلکه صیادی ثامن الائمه آبادان به صورت حضوری مشکلات خود را با وی درمیان گذاشتند.

بازدید از طرح آسفالت منطقه ذوالفقاری و تصفیه خانه آب و فاضلاب آبادان دیگر برنامه های سفر امروز قالیباف به این شهرستان است.

قرار است در سفر رییس مجلس شورای اسلامی به خوزستان پس از نشست‌های کارشناسی که در شهرستان‌ها برگزار می‌شود، درخصوص موانع و مشکلات موجود تصمیم‌گیری لازم در همان شهرستان انجام شود.

رییس مجلس قرار است برای بررسی مشکلات خوزستان در همه ۱۴ حوزه انتخابیه استان خوزستان حضور پیدا کند.

این نخستین سفر قالیباف پس از انتخاب وی به عنوان رییس مجلس به یکی از استان‌های کشور است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا