اخبارسیاسی

کوشنر: توافق اسرائیل و امارات را بزرگترین دستاورد منطقه

جرد کوشنر داماد و مشاور ارشد دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا روز سه‌شنبه، توافق عادی سازی روابط میان رژیم صهیونیستی و امارات متحده عربی را بزرگترین دستاورد منطقه طی ماه‌های اخیر خواند و ‌گفت: کشورهای دیگر نیز می‌خواهند گام‌هایی مشابه امارات در ارتباط با اسرائیل بردارند.

کوشنر در مصاحبه با شبکه خبری اسکای‌نیوز توافق صلح امارات و اسرائیل را بزرگترین دستاوردی خواند که در منطقه طی ماه‌های اخیر محقق شده است.

وی مدعی شد: دستاوردی که با توافق صلح امارات و اسرائیل محقق شده نویدگر تغییرات در آینده منطقه است.

کوشنر گفت: اوضاع در منطقه ناامیدکننده بود و نشست‌های اخیر بر ایجاد فرصت‌هایی برای مردم منطقه و استفاده از آن متمرکز بود.

داماد ترامپ افزود: ما با طرف اماراتی و اسرائیلی درباره توافق‌های بانکی و فرصت‌های سفر و بازدید از آثار دینی صحبت کردیم.

وی با بیان اینکه کشورهای منطقه خواهان خاورمیانه پیشرفته‌تر و بهمراه صلح و آشتی بیشتری هستند، افزود: ما با دیگر کشورها صحبت کردیم و آن‌ها هم درصدد اتخاذ گام‌هایی هستند که امارات برداشته است.

از سوی دیگر بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر اسرائیل از امضای نخستین یادداشت تفاهم میان اسرائیل و امارات در امور بانکی استقبال کرد.

وی افزود: به زودی تفاهم‌نامه‌های دیگری در زمینه هواپیمایی،‌ گردشگری و تجارت با امارات منعقد خواهد شد.

امارات پس از توافق اغاز روابط دیپلماتیک با اسرائیل تحت نظارت آمریکا در ۲۳مردادماه،‌ بسرعت همکاری‌های سیاسی و اقتصادی و تجاری خود را آغاز کرد.

پس از سفر روز گذشته یک هیات آمریکایی- اسرائیلی از تل‌آویو به ابوظبی،‌ نتانیاهو از سفر قریب‌القوقوع هیاتی از امارات متحده عربی بزودی به فلسطین اشغالی خبر داد.

وی درباره روند سازش برخی کشورهای عربی با رژیم صهیونیستی مدعی شد: مسائل بسیاری است که نمی‌توانم درباره آن صحبت کنم. من با رهبران جهان اسلام بیش از آنچه که فکرش را می‌کنید دیدار داشتم.

کوشنر که روز گذشته به همراه هیاتی از رژیم صهیونیستی وارد ابوظبی شده است،‌ مدعی شد توافق ابوظبی و تل‌آویو مسیر صلح در خاورمیانه را تغییر می‌دهد.

طی روزهای اخیر تماس‌ها و روابط دیپماتیک میان امارات و رژیم صهیونیستی طبق توافق یادشده افزایش یافته است.

همزمان با ورود هیات آمریکا و رژیم صهیونیستی به امارات در دو انفجار جداگانه در ابوظبی و دبی ۳ نفر کشته شدند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا