اجتماعیاخبار

ارتقای کیفیت آب روستایی رامهرمز

شاخص کمی و کیفی آب شرب ۵۰۵ خانوار روستایی رامهرمز با بهره برداری از پروژه تعویض شبکه و خط انتقال آب​​​​​​​ ارتقا یافت.

به گزارش نخیلات به نقل از خبرگزاری صدا و سیما مرکز خوزستان ، سرپرست شرکت آب‌ و فاضلاب روستایی استان خوزستان با اشاره به ۲ طرح تعویض شبکه و خط انتقال آب روستایی رامهرمز بیان کرد: شبکه توزیع آب شرب روستاهای بن رشید و صباحی به دلیل فرسودگی و عبور از میان منازل روستایی همواره دچار شکستگی می شد و شکستگی های مکرر منجر به هدر رفت، افت فشار و کاهش کیفیت آب شرب روستاها شده بود که نیاز به تعویض و اصلاح داشت.
عادل حرباوی با بیان اینکه در این طرح ۶ هزار و ۵۰۰ متر لوله شبکه توزیع کارگذاری شده است، گفت: با بهره برداری از این طرح آب شرب ۲۵۵ خانوار روستاهای بن رشید و صباحی بهبود کمی و کیفی یافت. وی اعتبار هزینه شده در این طرح را پنج هزار میلیارد ریال برای شبکه توزیع و ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال برای خط انتقال برشمرد .
سرپرست شرکت آب و فاضلاب روستایی خوزستان گفت: ۱۱ کیلومتر خط انتقال آب در این طرح کارگذاری شده است که به چهار روستای کهله ۱ و ۲ و بقعه ۱ و ۲ آبرسانی می کند.
وی افزود: آبرسانی به این چهار روستا در ۲۵ سال گذشته از طریق یک خط انتقال انجام می شد که به دلیل فرسودگی و عبور از مناطق سختگذر، اهالی روستاها را دچار مشکلاتی در تامین آب می کرد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا