اجتماعیاخبار

زنگ مدارس عشایری خوزستان نواخته‌شد

سرپرست آموزش و پرورش عشایر خوزستان با حضور در روستای چلویر ایذه زنگ آغاز فعالیت مدارس عشایری در سال تحصیلی جدید را به صدا در آورد.

به گزارش نخیلات به نقل از ایرنامرادعلی سعیدی‌پور در حاشیه این آیین گفت: امروز و به صورت نمادین زنگ آغاز مدارس عشایری در مدرسه عدالت روستای چلویر ایذه نواخته‌شد تا رسما فعالیت مدارس در سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ آغاز شود.

وی با بیان اینکه یکی از وظایف دستگاه تعلیم و تربیت گسترش عدالت است ادامه‌داد: در راستای اجرای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش و توسعه عدالت آموزشی در ابتدای سال تحصیلی جدید در کنار دانش آموزان خوب عشایر هستیم تا نشان دهیم تعلیم و تربیت حتی یک دانش آموز عشایر در دورترین نقاط هم برای ما مهم است.

سرپرست آموزش و پرورش عشایر خوزستان ادامه داد: ۱۳ هزار و ۵۱۸ دانش آموز عشایری در ۶۹۸ آموزشگاه در مناطق ۱۴ گانه عشایری خوزستان سال تحصیلی جدید را همزمان با دانش‌آموزان سراسر کشور امروز آغاز کردند.

وی افزود: همه پروتکل‌های مورد تاکید ستاد ملی مقابله با کرونا رعایت خواهد شد و به خانواده‌ها اطمینان خاطر داده می‌شود فاصله گذاری اجتماعی و فیزیکی به نحو احسن در مدارس عشایری خوزستان رعایت می‌شود.

سعیدی‌پور خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه تعداد دانش‌آموزان در اغلب مدارس عشایری زیر ۵۰ نفر است آموزش در این مدارس به شیوه حضوری و به صورت عادی انجام خواهد شد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا