اخبارسیاسی

هنیه: اسرائیل، همسایه و متحد نیست بلکه دشمن بوده و دشمن باقی خواهد ماند

رئیس دفتر سیاسی حماس در مزار شهدای صبرا و شتیلا در لبنان، خون این شهدا را نفرین دائمی برای رژیم صهیونیستی خواند و بر مقابله با این رژیم تأکید کرد.

«اسماعیل هنیه» رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس که به لبنان سفر کرده امروز (جمعه) به مزار شهدای ((صبرا و شتیل)) در این اردوگاه رفت.

بر اساس گزارش خبرگزاری فلسطینی ((شهاب))، هنیه طی سخنانی گفت: خون شهدای صبرا و شتیلا نفرینی است که اشغالگران و رژیم صهیونیستی را همچنان دنبال خواهد کرد، ما دشمن را نخواهیم بخشید، ملت ما و لبنان نیز شما را نخواهند بخشید.

هنیه در ادامه تصریح کرد: اسرائیل نه همسایه، نه دوست و نه هم‌پیمان است؛ اسرائیل دشمن بوده و دشمن باقی خواهد ماند.

وی ضمن اعلام اینکه خون فلسطینی‌ها و لبنانی‌ها در کشتار صبرا و شتیلا به هم آمیخته، افزود: انتقام مقاومت به خاطر خونهای ریخته شده در صبرا و شتیلا فقط زمانی گرفته می‌شود که این پروژه صهیونیستی در سرزمین فلسطین نابود شود.

اردوگاه‌های صبرا و شتیلا دو اردوگاه از مجموع ۱۲ اردوگاه آوارگان فلسطینی در لبنان به شمار می‌روند که در جنوب این کشور واقع شده‌اند.

از شانزدهم تا هجدهم سپتامبر ۱۹۸۲ (۲۵ تا ۲۷ شهریور ۱۳۶۱/روزهای پنجشنبه، جمعه و شنبه) کشتاری در این دو اردوگاه به راه افتاد که تعداد قربانیان آن ما بین سه تا پنج هزار نفر اعلام شد.

این جنایت را نظامیان صهیونیست به فرماندهی «آرییل شارون» وزیر جنگ وقت رژیم صهیونیستی و نیروهای ((فالانژ)) لبنان انجام دادند و بیشتر کشته‌ها از زنان و کودکان و سالمندان بودند.

فارس

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا