اجتماعیاخبار

استاندار خوزستان:آبرسانی به غیزانیه با یک حرکت جهادی انجام شد

استاندار خوزستان با بیان اینکه طرح آبرسانی به بخش غیزانیه با یک حرکت جهادی پیش رفته است گفت: ممکن است در پروژه آبرسانی به غیزانیه در طول ۲ هفته آینده نقص‌های جزیی مشاهده شود اما حلاوت و شیرینی کار بزرگی که تلاشگران به صورت شبانه روزی و جهادی انجام دادند را نباید به کام آن‌ها تلخ کرد.

This post is also available in: Arabic

به گزارش نخیلات به نقل از ایرنا غلامرضا شریعتی شامگاه یکشنبه در آیین بهره برداری از فاز سوم طرح آزمایشی آبرسانی به غیزانیه اظهار داشت : تامین آب شرب مردم این منطقه از ابتدای سال ۹۶ با فاز نخست این پروژه آغاز شد اما به دلیل مشکل منابع مالی و مسائل اجتماعی بخصوص بحث معارضان روند کار دشوار و پروژه به طول انجامید.

وی افزود: اگرچه اجرای فاز نخست این پروژه بسیار تأثیرگذار بود اما هنوز بسیاری از روستاها با مشکل بی‌آبی مواجه بودند که فاز دوم با جدیت آغاز و ۲۸ کیلومتر خط لوله کار شد و تست آزمایشی نیز جواب داد و امروز به صورت رسمی فاز دوم به بهره برداری رسید.

استاندار خوزستان ادامه داد: همچنین فاز سوم این پروژه به همت قرارگاه خاتم الانبیا و بنیاد مستضعفان آغاز شد و ۲۳ کیلومتر خط لوله دیگر کار شده تا تمامی منطقه از نعمت آب شرب بهره مند شوند.

وی تصریح کرد: تاکنون یک هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال در فازهای مختلف برای آبرسانی به غیزانیه هزینه شده است و امید است که بخش عمده ای از مشکلات آب این منطقه برطرف شده باشد .

شریعتی بیان کرد: اگر چه همچنان کمبودهایی در کار است اما به زودی مشکلات برطرف می‌شود و فاز سوم آبرسانی به غیزانیه به صورت رسمی به بهره برداری می رسد.

وی گفت: ممکن است برخی روستاهای منطقه هنوز مشکل بی آبی داشته باشند اما بهره برداری فاز سوم آزمایشی است و در طول ۱۰ روز این انشعابات به خط اصلی وصل و آبرسانی به روستاها به تدریج انجام می شود.

وی اظهار داشت: در یک سال اخیر کمتر کسی باور می‌کرد که چنین پروژه‌ای را بتوانیم در این مدت زمان کوتاه اجرا کنیم اما به لطف قرارگاه خاتم و بنیاد مستضعفان و بخصوص همراهی مردم منطقه این امر محقق شد.

شریعتی گفت: بخش غیزانیه در دامپروری فعالیت خوبی دارد و پراکندگی روستاها، جمعیت و احشام آن ها پتانسیل مناسبی است که نیازمند زیرساخت است .

وی افزود: در مدرسه سازی ، روشنایی ، تامین برق و گازرسانی در چهار سال اخیر کارهای مهمی در منطقه غیزانیه صورت گرفت اما راه روستایی مهمترین زیرساختی است که پیشرفت کمتری در آن داشته ایم و هنوز در ۶۰ درصد راهها با مشکل مواجه هستیم.

استاندار خوزستان تصریح کرد: دولت و نهادهای مختلف اهتمام ویژه ای برای خدمت رسانی به این منطقه داشته اند و همه تلاش کردند تا آلام مردم را کاهش دهند.

فاز سوم طرح آبرسانی به غیزانیه به صورت آزمایشی و فاز دوم این طرح به صورت رسمی شامگاه یکشنبه با حضور جمعی از مقامات قرارگاه خاتم الانبیا و مسئولان استان به بهره برداری رسید.

همچنین پیش از این چهار پروژه از گام دوم طرح آبرسانی غدیر در ایستگاه “ام الدبس” در دشت‌آزادگان خوزستان به بهره‌برداری رسید.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا