اخباراقتصادی

نوسازی اسکله‌های تجاری شادگان

مدیرکل بنادر و دریانوردی خوزستان گفت: عملیات اجرایی نوسازی اسکله‌های بندر تجاری شادگان با اعتباری بالغ بر ۸۵ میلیارد ریال انجام شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان، عادل دریس روز چهارشنبه با اشاره به اتمام پروژه تعمیرات اساسی اسکله‌های بندر تجاری شادگان اظهار داشت: در جریان این تعمیرات حدود ۲۱۰ تن قطعات فلزی ساخته و به کار گرفته شده همچنین ۳۱ ضربه‌گیر لاستیکی(فندر) به منظور ارتقای ایمنی در اسکله تعویض شدند.

وی گفت: در جریان این تعمیرات که در مساحتی معادل ۲ هزار و ۲۰۰ مترمربع انجام شد، کار مقاوم‌سازی تجهیزات اسکله‌ها انجام شد.

دریس ادامه داد: همچنین روکش آسفالت اسکله، محوطه پارکینگ، ساختمان‌های سوله و انبار، دیوار و ریپ رپ سنگی ساحلی نیز ترمیم شده و پوشش حفاظتی روی بتن، زنگ زدایی سازه‎های فلزی موجود و رنگ آمیزی آنها به مرحله اجرا درآمد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان افزود: مجموعه‌ این اقدامات موجب تقویت سازه‌های اسکله و افزایش ظرفیت پهلوگیری شناورهای طرح در حدود یک هزار تن می‌شود.

گفتنی است بندر شادگان در حاشیه خور ابوخضیر در ۲۷ کیلومتری دهانه‌ خور موسی واقع شده و از طریق یک جاده دسترسی به طول ۱۴ کیلومتر به اتوبان بندر امام خمینی(ره) – آبادان متصل می‌شود.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا