اجتماعیاخبار

استاندار خوزستان: ترمیم سیل‌بندهای خوزستان پیشرفت خوبی داشته است

شریعتی استاندار خوزستان گفت: ترمیم و احداث بخشی از سیل‌بندها به عهده بنیاد مسکن است که روند کار آنها خوب پیش رفته و بخش دیگری به عهده سازمان آب و برق است که جز چند مورد بقیه به نسبت پیشرفت خوبی داشته‌اند.

به گزارش نخیلات به نقل از فارس، غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان عصر دیروز در نشست قرارگاه بازسازی مناطق سیل‌زده خوزستان اظهار کرد:در زمینه ترمیم و احداث سیل‌بندها در برخی نقاط مشکل با معارضان محل برطرف شده و پیشرفت بازسازی سیل‌بندها خوب بوده اما در برخی نقاط نیز با توقف رو به رو شده که بنا شده اقدامات لازم از طرف فرمانداران صورت گیرد.

وی با اشاره به روند بازسازی منازل سیل‌زده در خوزستان نیز افزود: روند بازسازی واحدهای مسکونی مناطق سیل‌زده تقریبا رو به اتمام است و تنها تعداد معدودی باقی‌مانده است که در روزهای آینده تحویل مالکان می‌شود.

استاندار خوزستان گفت: برخی متقاضیان دریافت خسارت سیل فروردین ۹۸ معتقدند که حقوق آنها تضییع شده که بنا شد پرونده این افراد مجدد بررسی شود لذا اگر از سوی پژوهشگاه فضایی کشور این مساله تایید شد خسارت به آنها پرداخت می‌شود.

وی با اشاره به وضعیت منازل خسارت دیده از زلزله تیر ۹۸ در مسجدسلیمان ادامه داد: تاکنون برای نزدیک به دو هزار واحد اقدامات مرتبط با ساخت و برنامه‌ریزی برای ساخت انجام شده است.

غلامرضا شریعتی تصریح کرد: با توجه به وسعت بافت فرسوده مسجدسلیمان، دولت تدبیر و امید پارسال تصمیم گرفت زمینی از سوی هوانیروز به منظور جابه‌جایی منازل واقع در مناطق فرسوده مسجدسلیمان تحویل داده شود که در دست پیگیری است و سعی شود پس از تحویل گرفتن زمین برای ساخت و ساز و اسکان اقدام لازم صورت گیرد.

وی افزود: یکی دیگر از برنامه‌ها، طراحی یک شبکه مستقل برای مدیریت بحران از طریق امواج رادیویی و مخابراتی است تا با نصب دکل‌ها و با استفاده از فرکانس‌های مربوطه در زمان‌وقوع بحران دچار ترافیک نشویم.

شریعتی کرد: برای طراحی این شبکه مستقل لازم‌ است کمیته‌ای تشکیل و پس از بررسی کامل طرح گوشی‌ها و امکانات لازم آن را خریداری کند تا بتوانیم یک شبکه پایدار در جغرافیای خوزستان فراهم‌ آوریم و در مقابله با بحران‌های متعدد بتوانیم هوشمندانه‌تر، سریع‌تر و بهتر عمل کنیم.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا