اجتماعیاخبار

«شور عاطفه‌ها» برای کمک به دانش‌آموزان نیازمند خوزستانی

مدیرکل کمیته امداد استان خوزستان از تامین تبلت و تجهیزات آموزش غیر حضوری دانش‌آموزان نیازمند خوزستانی شور عاطفه‌ها خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، مرتضی موصلی مدیرکل کمیته امداد استان خوزستان در نشست خبری با حضور اصحاب رسانه گفت: طرح شور عاطفه‌ها در قالب پویش ملی ایران همدل با هدف جذب کمک‌های مردمی برای دانش‌آموزان نیازمند از ۲۲ شهریورماه آغاز شده و تا ۱۱ مهرماه در سراسر کشور ادامه دارد.
وی با اشاره به بهره مندی ۳۰ هزار دانش آموز خوزستانی از خدمات حمایتی این نهاد، بیان کرد: با احتساب دانش‌آموزانی که به صورت موردی از خدمات ما بهره می‌برند، در مجموع حدود ۵۴ هزار نفر از این خدمات استفاده می‌کنند.
موصلی ادامه داد: تلاش ما این است که در در مرحله اول طرح شور عاطفه‌ها ۵ هزار تبلت برای دانش‌آموزان خوزستانی تهیه کرده و تلاش می‌شود دیگر اقلام آموزشی همچون لوازم‌التحریر و … نیز به دست دانش‌آموزان نیازمند برسد.
وی با اشاره به توزیع تبلت‌ها با اولویت‌بندی انجام می‌شود و اولویت با مناطق کم‌برخوردارتر افزود تلاش ما این است که این تبلت‌ها با محوریت مدرسه انجام شود زیرا بیشترین شناخت را مدیران و شورای مدرسه دارند. برخی مدارس نیز معین مدارس دیگر می‌شوند.
مدیرکل کمیته امداد هدف ما در برگزاری مراسم شور عاطفه‌ها توسعه فرهنگ انفاق و نیکوکاری، توسعه عدالت اجتماعی، تامین بخشی از نیازهای مرتبط با تحصیل دانش‌آموزان و پیشگیری از برخی آسیب‌های اجتماعی است.
موصلی با اعلام همکاری شرکت پست برای جمع‌آوری و ارسال اقلام لوازم‌التحریر اهدایی مردم تاکید کرد: با توجه به شیوع کرونا و با هدف رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی، مردم و خیران می‌توانند کمک‌های کالایی خود را برای دانش‌آموزان نیازمند از طریق پست به دفاتر کمیته امداد ارسال کنند.
مدیرکل کمیته امداد دعوت از مردم نیکوکار، خیران، نهادها و همه دستگاه‌های اجرایی برای شرکت در شورعاطفه‌ها، خاطرنشان کرد: کد دستوری ویژه پویش ایران همدل با شماره‌گیری #۱۴* آماده دریافت کمک‌های مردمی برای شور عاطفه‌ها است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا