اجتماعیاخبار

مسجدی که پناه محرومان شد

قرارگاه فرهنگی و جهادی ارصاد که متشکل از جمعی جوان مومن و انقلابی مسجد الهادی(ع) منطقه زیباشهر اهواز است، با برگزاری دو مرحله رزمایش همدلی و مواسات با عنوان لبخند حضرت، لبخند را بر چهره نیازمندان نشاندند.

به گزارش نخیلات به نقل از فارس، رهبر انقلاب‌اسلامی، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در سخنرانی تلویزیونی که به‌مناسبت نیمه‌ی شعبان امسال انجام شد، با اشاره به مشکلاتی که به‌خاطر بیماری ویروس کرونا برای برخی مردم پیش آمده، فرمودند: ماه رمضان، ماه انفاق و ایثار و کمک به مستمندان است، چه خوب است که یک رزمایش گسترده‌ای در کشور برای مواسات و همدلی و کمک‌مؤمنانه به نیازمندان و فقرا به وجود بیاید که این اگر اتفاق بیفتد، خاطره‌ی خوشی را از امسال، در ذهن‌ها خواهد گذاشت.

به همین مناسبت گروه‌های جهادی در سراسر کشور به ویژه در استان‌‌خوزستان و کلان‌شهر اهواز اقدام به برگزاری رزمایش کمک‌ مومنانه و یاری رساندن به خانواده‌های محروم و نیازمند کردند.

در این بین قرارگاه فرهنگی و جهادی ارصاد که متشکل از جمعی جوان مومن و انقلابی مسجد الهادی(ع) منطقه زیباشهر اهواز است، با برگزاری دو مرحله رزمایش همدلی و مواسات با عنوان لبخند حضرت، لبخند را بر چهره نیازمندان نشاندند.

مصطفی معلا مسؤول قرارگاه جهادی ارصاد در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس در اهواز اظهار کرد: قرارگاه ارصاد از آغاز شیوع بیماری ویروس منحوس کرونا، با مجوز سازمان غذا و دارو اقدام به تولید ۵۰هزار عدد ماسک کاملاً بهداشتی کرد.

وی افزود: از دیگر فعالیت‌های مجموعه قرارگاه ارصاد، برگزاری دو رزمایش با عنوان لبخند حضرت بود که در این رزمایش دو هزار بسته غذایی بین خانواده‌های محروم و نیازمند توزیع شد.

مسؤول قرارگاه جهادی ارصاد گفت: در زمینه اشتغال‌زایی نیز اقداماتی همچون راه‌اندازی خط تولید اتوماتیک ماسک استاندارد، راه‌اندازی کارگاه تولید ادویه‌جات و راه‌اندازی کارگاه خیاطی داشتیم.

معلا ادامه داد: در قرارگاه ارصاد سعی داشتیم با دوری از متدهای سنتی و استفاده از متدهای مدرن و البته بومی سازی شده در وسعت بخشیدن به سفره مردم نقش اندکی داشته باشیم.

وی گفت: تمرکز قرارگاه ارصاد بر روی مناطقی است که بعضا در آنجا فرق ضاله در حال فعالیت هستند. این قرارگاه با برگزاری همایش‌هایی تحت عنوان راه روشن سعی در پاسخ به شبهات و روشنگری در این زمینه کرد.

مسؤول قرارگاه جهادی ارصاد گفت: امید است با همت و همیاری خیرین عزیز و مردم بزرگوار بتوانیم روزی را ببینیم که همه مستمندان بی‌نیاز و همه ثروت‌مندان دغدغه کمک به نیازمندان را داشته باشند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا