اجتماعیاخبار

امام جمعه موقت دزفول: دشمن درصدد گره زدن انتخابات ریاست جمهوری ایران و آمریکا است

امام جمعه موقت دزفول با اشاره به انتخابات ریاست جمهوری کشورمان در ۲۸ خرداد سال ۱۴۰۰ گفت: ۱۳ آبان ۹۹ نیز انتخابات ریاست جمهوری آمریکاست که دشمن قصد دارد این ۲ انتخابات را به هم گره زده و القا کند که در این مدت مذاکره کنیم در حالی که نباید منافع کشور را با این نقشه‌ها بر باد دهیم.

به گزارش نخیلات به نقل از ایرنا، حجت الاسلام مرتضی بیگدلی در خطبههای این هفته نماز جمعه دزفول در مصلای امام علی(ع) این شهر افزود: انتخابات فرصتی است که می‌تواند شرایط را برای دگرگونی وضعیت فعلی فراهم کند، زیرا دشمن می‌خواهد این امید را در بین مردم به یاس تبدیل کند و شکاف قومی و مذهبی بین مردم را بزرگ جلوه دهد.

وی همچنین سالروز ولادت امام باقر(ع) و آغاز هفته دفاع مقدس را گرامیداشت و گفت: امام خمینی(ره) به خوبی دفاع مقدس را مدیریت کرد و مردم به پشتوانه رهبری ایشان پیروز این نبرد سنگین شدند.
حجت الاسلام بیگدلی جنگ تحمیلی را گنجینه و محل آفرینش صحنه‌های عرفان و عشق ورزی به خدا دانست و ادامه داد: ۳۷ کشور در طول هشت سال جنگ تحمیلی در برابر کشورمان ایستادند ولی مردم با برادری و اخوت، ابهت دشمن را درهم شکستند .
خطیب جمعه دزفول همچنین در خصوص “تنفس مصنوعی و آشکارسازی برخی روابط حکام عرب با رژیم صهیونیستی” بیان کرد: این روابط آشکار شده و روزهای آخر حکام عرب در پیش است چرا که سرنوشت خود را با رژیم صهیونیستی گره زدند.
وی افزود: دشمن ممکن است با تشدید تحریم های اقتصادی و اقدام نظامی در منطقه وضعیت را دگرگون جلوه داده و مسوولان را مجبور کنند وارونه عمل کنند ولی نباید گول آنها را خورد و امنیت روحی و روانی خود را حفظ کرد.
وی در ادامه خطبه‌ها به وضعیت کرونا در کشور نیز اشاره کرد و با قدردانی از مدافعان سلامت افزود: پیشرفت‌های زیادی در حوزه تربیت و آموزشی ، برنامه‌های بهداشتی و ساخت تجهیزات پزشکی داشته‌ایم و در بین دیگر کشورها برتر هستیم البته مشکلاتی نیز وجود دارد.
وی افزود:مرحله اوج کرونا را پشت سر گذاشتیم البته ممکن است تقارن آنفولانزا در فصل پاییز و زمستان با کرونا مشکل ساز شود و دشمن ممکن است از کمبود واکسن سوء استفاده کند.

امام جمعه موقت دزفول همچنین با بیان اینکه دولت و مجلس انقلابی بهانه دست دشمن ندهند گفت:دولت در فرصت باقی مانده با گرانی افسارگسیخته که بار سنگینی بر دوش ملت تحمیل کرده مقابله کند.

حجت الاسلام بیگدلی همچنین خواندن کتاب “ماه پاره” زندگی شهید عبدالحسین نوروزی نژاد(ازشهدای لشکر هفت ولی عصر(عج) در دوران دفاع مقدس) را به نمازگزاران پیشنهاد کرد و نیز درگذشت مادر شهیدان صلواتی را در دزفول تسلیت گفت.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا