اخبارسیاسییادداشت

اسلام یا کفر؟ تناقض آشکار گروهک‌ها

بر اساس آموزه‌های اسلام اصیل یا به تعبیر حضرت امام خمینی (ره) اسلام ناب محمدی (ص) هر شخص مسلمان باید نظام فکری خود را از این آئین الهی دریافت نماید، که این تنها اسلام است که یارای رساندن انسان به سرمنزل مقصود و یا به تعبیر افلاطون مدینه فاضله را دارد نه هیچ تفکر دیگری، حتی نظام‌های فکری که بنیان تفکر خود را از غرب گرفته و بدان رنگ و بوی اسلامی داده‌اند که این قبیل تفکرات اگر از تفکرات مادی بدتر نباشند بهتر از آن هم نیستند.

This post is also available in: Arabic

یکی از تفکرات بسیار خطرناک که در بین برخی از مسلمین و مخصوصا از جنگ جهانی اول به بعد در حال انتشار است تفکر ناسیونالیستی یا قومیت گرائی است، تفکری که اسلام بشدت با آن مخالفت و مبارزه نموده است و شاهد روشن آن آیه ۱۳ سوره مبارکه حجرات است که می‌فرماید : (( يَا أَيُّهَا النَّاسُ إِنَّا خَلَقْنَاكُمْ مِنْ ذَكَرٍ وَأُنْثَى وَجَعَلْنَاكُمْ شُعُوبًا وَقَبَائِلَ لِتَعَارَفُوا  إِنَّ أَكْرَمَكُمْ عِنْدَ اللَّهِ أَتْقَاكُمْ إِنَّ اللَّهَ عَلِيمٌ خَبِيرٌ)). ((اى مردم! ما شما را از مرد و زن آفريديم و شما را تيره‌ها و قبيله‌ها قرار داديم تا يكديگر را بشناسيد، همانا گرامى‌ترين شما نزد خدا، با تقواترين شماست، همانا خدا داناى خبير است.))قرآن کریم که پایه ایدئولوژی اسلام ناب محمدی است برتری قومی را نفی نموده و تنها امتیاز آدمی را تقوی معرفی می‌کند.

اما با این وجود ما امروزه شاهد وجود گروهک‌هایی هستیم که برای رسیدن به اهداف سیاسی خود از قرآن صحبت می‌نمایند ولی ضد آن عمل می‌کنند. از قرآن می‌گویند و لی سنگ ناسیونالیسم این تفکر استعماری برخاسته از غرب را برسینه می‌کوبند و حرف از جدایی ملت‌ها از یکدیگر میزنند.

سوالی که در اینجا مطرح می‌شود این است که اگر شما براستی مسلمان هستید و داعیه اسلام دارید چرا قرآن را زیر پا می‌گذارید و به تفکر مشرکانه غرب عمل می‌نمایید ؟

گرچه لازم به ذکر است که این تنها اصلی قرآنی نیست که این گروهک‌ها آن را زیر پا می‌گذارند و اعتقادی بدان ندارند بلکه تنها مشتی است نمونه خروار و اصولا می‌توان ثابت نمود که این گروهک‌ها و سرور آنان یعنی عربستان نه تنها به قرآن کریم هیچ اعتقادی ندارند بلکه اساس تفکر خود را بر ضدیت با قرآن بنا نهاده‌اند زیرا که از قرآن کریم چیزی بجز وحدت مسلمین برای مبارزه با کفر بر نمی آید و این گروهک‌ها و سرور آنان یعنی رژیم آل سعود بوجود آمده‌اند تا خادم و حافظ منافع آمریکا و استکبار جهانی باشند.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن