اخباراقتصادی

چهار هزار و ۶۰۰ تن شلتوک‌ از شالیزارهای ایذه برداشت شد

سرپرست جهاد کشاورزی ایذه گفت: چهار هزار و ۶۰۰ تن شلتوک با پایان برداشت این محصول در ایذه، از سطح یک هزار و ۵۰ هکتار از شالیزارهای این شهرستان، برداشت شد.

به گزارش نخیلات به نقل از خبرگزاری ایرنا کوروش نوروزی روز چهارشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار این خبرگزاری بیان کرد: برنج ایذه یکی از اقلام با کیفیت و پرفروش در خوزستان است.

وی افزود: از هر هکتار از شالیزارهای ایذه حدود چهار هزار و ۴۰۰ کیلوگرم شلتوک برداشت شده و کل تولید برنج تولیدی از شلتوک برداشت شده این شهرستان، در سال زراعی جاری حدود سه هزار و ۵۰۰ تن است.

سرپرست جهاد کشاورزی ایذه ادامه داد: بخش زیادی از برنج شهرستان سر مزرعه به فروش می‌رسد و بقیه آن نیز در سطح شهرستان، استان و برخی استان‌های مجاور به فروش می‌رسد.

وی با بیان اینکه عمده شالیزارهای ایذه در بخش سوسن، نوترکی، هلایجان و دنباله رود دهدز قرار دارند افزود: برنج چمپا محلی حدود ۹۷ درصد کشت برنج شهرستان ایذه را به خود اختصاص داده و برنج گِرده، هاشمی و عنبربو نیز از سایر اقلام کشت شده هستند.

در سال زراعی گذشته از یک‌ هزار هکتار شالیزار در ایذه چهار هزار و ۵۰۰ تن محصول برداشت شد.

شهرستان ایذه با حدود ۵۳ هزار هکتار زمین کشاورزی از قطب های کشاورزی در شرق خوزستان است که مرکز آن در ۱۸۳ کیلومتری اهواز قرار دارد.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن